slo | eng

Center in Galerija P74

Arhiv nagrade

2019

Finalisti:

  • Nika Ham
  • Danilo Milovanović
  • Špela Škulj
  • Tadej Vaukman (zmagovalec)

Strokovna komisija:
Barbara Borčić (kritičarka in kustosinja), Mojca Grmek (kustosinja), Dalibor Martinis (umetnik)


2018

Finalisti:

  • Nana Wolke
  • Đejmi Hadrović
  • Danilo Milovanović
  • Neža Knez (zmagovalka)

Strokovna komisija:
Sandra Sajovic (Galerija Kapelica), Jernej Kožar (Koroška galerija likovnih umetnosti, Slovenj Gradec), Janka Vukmir (Institute for Contemporary Art, Zagreb), Simon Hudolin (umetnik)


2017

Finalisti:

  • Simon Hudolin Salči (SBD) (zmagovalec)
  • Anja Jelovšek
  • Gregor Rozman
  • Nina Slejko Blom

Strokovna komisija:
Barnabás Bencsik (kustos, Agency for Contemporary Art Exchange, Budimpešta), Barbara Sterle Vurnik (kustosinja, Loški muzej, Škofja Loka), Janka Vukmir (kritičarka, kustosinja, Institute for Contemporary Art, Zagreb), Igor Španjol (kustos, Moderna galerija Ljubljana)


2016

Finalisti:

  • Boris Beja
  • Neža Knez
  • Mark Požlep (zmagovalec)
  • Tomo Stanič

Strokovna komisija:
Alenka Gregorič (umetniška vodja Mestne galerije Ljubljana in KC Tobačna 001, Ljubljana), Goran Trbuljak (umetnik, Zagreb), Breda Kolar Sluga (direktorica UGM, Maribor), Staš Kleindienst (umetnik, Ljubljana)


2015

Finalisti:

  • Tia Avsec
  • Boris Beja
  • Lenka Đorojević in Matej Stupica (zmagovalca)
  • Ana Legčević

Strokovna komisija:
Alenka Gregorič (kustosinja; Mestna galerija, Ljubljana), Goran Trbuljak (umetnik, Zagreb), Nina Skumavc (umetnostna zgodovinarka, Ljubljana)


2014

Finalisti:

  • Sanela Jahić
  • Špela Petrič
  • Ištvan Išt Huzjan
  • Staš Kleindienst (zmagovalec)

Strokovna komisija:
Martina Vovk (kustosinja, Moderna galerija, Ljubljana); Janka Vukmir (umetnostna zgodovinarka, kritičarka, Zagreb); Nina Skumavc (umetnostna zgodovinarka)


2013

Finalisti:

  • Velibor Barišić – Veli Silver (zmagovalec)
  • Meta Grgurevič
  • Dominik Mahnič
  • Oliver Pilić

Strokovna komisija:
Janka Vukmir, umetnostna zgodovinarka in kritičarka, Zagreb; Tomaž Furlan, intermedijski umetnik, Škofja Loka, Ljubljana; Miran Mohar, AVA, Ljubljana


2012

Finalisti:

  • Vesna Bukovec
  • Tomaž Furlan (zmagovalec)
  • Alja Piry
  • Tina Smrekar

Strokovna komisija:
Katerina Mirović, kustosinja, Ljubljana; Jože Barši, ALUO, Ljubljana; Dalibor Martinis, umetnik, Zagreb; Miran Mohar, umetnik, Ljubljana


2011

Finalisti:

  • Beli sladoled (zmagovalec)
  • Ištvan Išt Huzjan
  • Nina Kočar
  • Pila Rusjan

Strokovna komisija:
Darko Šimišić, um. kritik in kustos, Zagreb; Majda Božeglav, kustosinja, Obalne galerije Piran; Alenka Gregorič, kustosinja, Muzej in galerije mesta Ljubljane; Patrick Ward, vizualni umetnik, Ljubljana/London; Maja Hodošček, vizualna umetnica, Celje


2010

Finalisti:

  • Maja Hodošček (zmagovalka)
  • Velibor Barišić
  • Matija Brumen
  • Mito Gegič

Strokovna komisija:
Bojana Piškur, kustosinja, Moderna galerija, Ljubljana; Polonca Lovšin, intermedijska umetnica, Ljubljana; Božidar Zrinski, kustos, MGLC, Ljubljana; Janka Vukmir, um. zgodovinarka in kustosinja, SCCA, Zagreb; Ajdin Bašić, svobodni oblikovalec


2009

Finalisti:

  • Vesna Bukovec
  • Ana Čigon (zmagovalka)
  • Tanja Vujasinović
  • Sašo Vrabič

Strokovna žirija:
Marinella Paderni, neodvisna kustosinja, Bologna, Janka Vukmir, um. zgodovinarka in kustosinja, SCCA, Zagreb; Dejan Habicht, izualni umetnik, Ljubljana; Marko Košan, um. zgodovinar in kustos, Koroška galerija, Slovenj Gradec; Mladen Stropnik, vizualni umetnik, Ljubljana


2008

Finalisti:

  • Aleksandra Domanović
  • Sebastjan Leban & Staš Kleindienst
  • Small but Dangers (Mateja Rojc & Simon Hudolin-Salči)
  • Mladen Stropnik (zmagovalec)

Strokovna žirija:
Janka Vukmir, um. zgodovinarka in kustosinja, SCCA, Zagreb; Christian Kravagna, Akademija likovnih umetnosti, Dunaj; Igor Španjol, kustos, Moderna galerija, Ljubljana; Miha Presker in Luiza Margan, vizualna umetnika, Dunaj / Maribor

Oglejte si video prispevek s podelitve na Vest.si.


2007

Finalisti:

  • Matjaž Wenzel
  • Miha Presker in Luiza Margan (zmagovalca)
  • Jaša Mrevlje
  • Son:DA

Strokovna žirija:
Zdenka Badovinac, kustosinja, Moderna galerija, Ljubljana; Urška Jurman, um. zgodovinarka, Ljubljana; Anton Lederer, kustos, Forum Stadtpark, Gradec; Tihomir Milovac, um. zgodovinar in kustos, Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb; Sašo Sedlaček, vizualni umetnik, Ljubljana


2006

Finalisti:

  • Nika Oblak in Primož Novak
  • Lada Cerar
  • Aleksandra Vajd
  • Sašo Sedlaček (zmagovalec)

Strokovna žirija:
Zdenka Badovinac, kustosinja, Moderna galerija, Ljubljana; Lise Nelleman, umetnica in kustosinja, Sparwasser HQ, Berlin; Tihomir Milovac, kustos, Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb; Urška Jurman, um. zgodovinarka, Ljubljana; Franc Purg, vizualni umetnik, Celje


Častni odbor nagrade sestavljajo:

  • Marko Pogačnik
  • Mateja Kos
  • in ugledne javne osebe iz kulturnega življenja